Tuzla Protherm Kombi Servisi

Tuzla Protherm Kombi Servisi

Geçmişten bugüne profesyonel kombi bakım hizmetleri sunan tuzla protherm kombi servisi alanında uzman personeller ile çalışmaktadır. Çeşitli marka ve modellerin kombi bakımları da firmamızda yapılmaktadır. Kombilerin periyodik bakımlarının yanı sıra arıza olması durumunda da servisimiz etkili hizmetleri vermektedir. Kombi arızası çözümleri de firma elemanlarımız tarafından uzmanlıkla yapılmaktadır.  Kalıcı kombi bakım hizmetlerini uzman personellerimiz ile vermekteyiz. Eviniz ya da yaşam alanınızda kombi bakımı için gelen elemanlarımız sertifikalı belgelidir.

Müşteri memnuniyetini esas alan işlemlerinizi tamamlamadan yaşam alanlarınızdan ayrılmamaktadır. Kombi bakımında cihazlar da kritik güvenlik elemanları, diğer malzemeler de dikkatle kontrolden geçirilerek sorun varsa kullanıcılar arıza hakkında bilgilendirilmektedir. Kombi bakımı periyodik aralıklarla yapılmaktadır. Müşterilere bilgilendirme yapıldıktan sonra da cihaz kullanıcılarının izniyle bakımları değil arıza olma durumunda cihazlar sökülmeden sorunlar götürülmeden giderilmelidir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız sorunsuz şekilde hizmetleri sunmaktadır.

Kombi Bakım İşlemleri

Kombilerin bakımları yapılarak mümkün olduğu sürece yerinden sökülmeden bakımları firmamızca yapılmaktadır. Firma elemanlarımız kombilerin su sızdırmazlık kontrollerini de yapmaktadır. Kombilerin bacalarının fanı da kontrol edilerek temizlenmektedir. Uygun fiyatlara kaliteli hizmetler de firmamız elemanları tarafından yapılmaktadır. Kombi arızası nasıl yapılır diyenler için firmamızın en doğru adres olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Belgelere sahip olan firma elemanlarımız kombinizi ilk gün ki haline getirmektedir. Kombi arızalarında tüm sorunlar da firma elemanlarımız tarafından etkin şekilde yapılmaktadır. Kimyasal madde kullanılmaksızın temizlik işlemlerini yerine uzman personellerimiz, işin ehli kişiler tarafından getirmekteyiz.

Tuzla Protherm Kombi Servisi
Sosyal medyada bizi takip etmek için tıklayın.

Tuzla Protherm Kombi Servisi Protherm Kombi Arıza Kodları

F1 Arızası:  Aşırı derece ısınma emniyet termostat arızasıdır.
Hata sebebi olarak çok az sayıda açık petek varsa emniyet termostatı atar. Yine sirkülasyon pompası çalışmaması durumda görülür. Ayrıca kalorifer dönüş hattında bulunan filitre tıkanmış ve kalorifer suyu dönemediği zaman limit termostat arıza konumuna geçer. Emniyet termostatı yenisi ile değiştirilmelidir.

F2 Arızası: Kullanım su sıcak su NTC sensör kısa devre yapmıştır.
Sıcak su ayarını kontrol eden sensör arızalıdır. Çözümü yenisi ile değiştirilmelidir.

F3 Arızası: Kalorifer gidiş hattı NTC sensör arızasıdır.
Sıcak suda olduğu gibi kalorifer sisteminde bulunan sensör de sık görülen arızalardan birisidir. Yapmanız gereken NTC sensörü yenisi ile değiştirmektir.

F4 Arızası: Başarısız ateşleme
Kombiniz ateşleme sırasında başarısız olduğu zaman F4 arızası verir. Bu durumda kontrol etmeniz gereken gaz vanasıdır. Gaz vanası açık ise arıza sebebi 3 farklı parçadan kaynaklanıyor olabilir. Gaz valfi, elektronik ana kart, ateşleme elektrodu bunlardan birisi arızalıdır. Eğer cihazınız ilk açıldığında F4 arıza kodu yansımadan önce ateşleme yapıyor bir kaç saniye içerisinde hatayı alıyor iseniz cihazın fişini çıkartıp ters olarak takın ve reset tuşuna basarak yeniden başlatın.

F5 Arızası: Hava akışı arızasıdır.
Petek radyatörler de hava olabilir kontrol edin. Eğer uzun süre cihazınızı çalışmadı ise sirkülasyon görevi yapan pompa sıkışmış olabilir. Su basıncını kontrol edin.

F6 Arızası: Kalorifer tesisatı dönüş hattı sensör arızası.
Gidiş hattında belirttiğimiz gibi dönüş hattına bağlı NTC sensör arızalanması durumunda F6 kodunu verir. Çözüm olarak yenisi ile değiştirilmelidir.

F9 Arızası: Hava baca hatasıdır.
Bu arızayı ters esen rüzgarlı havalarda alabilirsiniz. Reset yaparak giderilir. Yine hataya sebep fan çekişi düşük olduğunda veya fan çalışmamasında görürsünüz. Fan hava sivici arızalı olduğunda da ayını hata göstergeye yansır.

Tuzla Protherm Özel Kombi Teknik Servisi